سه شنبه 29 مهر 1399 _ 02 ربيع الأول 1442
صفحه خانه نقشه سایت تماس با ما فارسی | English
جستجو :
  امروز
سه شنبه
مهر 1399
29
قمری:02 ربيع الأول 1442

میلادی:20 اکتبر 2020
 
  شرکت اسطوره آذرصنعتمعرفی شرکت

شرکت مهندسی اسطوره آذر صنعت در ابتدا به عنوان یک هسته تحقیقاتی با مشارکت تعدادی از افراد خلاق و پرتلاش دانش آموخته سطوح عالی رشته های مختلف دانشگاهی به منظور طراحی و اجرای  پروژه های  سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شد و به محض تبین اهدف و برنامه های اولیه هسته تحقیقاتی جدول فعالیتهای علمی و تحقیقاتی در زمینه های مختلف تدوین و فعالیتها آغاز  گردید.

 از سال 1386 با ایجاد مرکز رشد واحدهای فن آوری از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز به جهت حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از ایدهای نو و کاربردی، این شرکت نیز با توسعه و افزایش برنامه های عملیاتی خود، فعالیت جدیدی نیز در کنار دیگر برنامه های خود در زمینه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی زیر نظر مرکز رشد به برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی خود اضافه نمود و در اردیبهشت سال 1388 به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمنیه فنی و مهندسی در اداره کل ثبت شرکتها به ثبت رسید تا به فعالیتهای عملیاتی و اجرائی خود سرعت مضاعفی ببخشد.

 واحد تحقیق و پژوهش شرکت، مطالعات گسترده ای در زمینه های مختلف بویژه در زمینه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی آغاز نموده است و در عرض مدت کوتاه چندین طرح تحقیقاتی به نتیجه مطلوب رسیده و تعدادی از طرحها به عنوان اختراع در اداره کل ثبت مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده و تعداد دیگری نیز در حال حاضر مراحل ثبت را طی می نمایند. همچنین شرکت پروژه های متعددی را در دست اجرا دارد که تعدادی از آنها به صورت صنعتی در حال بستر سازی برای تولید انبوه می باشد و تعداد دیگر به صورت پایلوت اجرا و نمونه ساری شده است.

رزومه مدیر عامل:

نام : محمد امین اسلامی

1 تحصیلات: فوق لیسانس

2- تالیف 7 جلد کتاب علمی در زمینه اقتصادی و اجتماعی از جمله فرهنگ "اصطلاحات و واژه های اقتصادی و بازرگانی"  "کودتای خزنده "  "مهندسی طرحهای اقتصادی"

3 انتشار 10 مقاله علمی در مجلات علمی

4 ثبت 5 اختراع در زمینه های مختلف:

الف ) اختراع اول  دستگاه دارو پخش هوشمند ( جعبه قرص هوشمند ) می باشد که در شرکت نوآوران تکتاز از شرکتهای زیر مجموعه مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی به عنوان ایده محوری با همکاری آقای رستمعلی وفایی طراحی ، نمونه سازی شده و در حال بستر سازی برای تولید می باشد.

ب) اختراع دوم دستگاه انکوباتور سیار می باشد که در شرکت اسطوره آذر صنعت از شرکتهای زیر مجموعه مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی به عنوان ایده محوری طراحی ، نمونه سازی شده و در حال تولید می باشد که از اوایل سال 90 وارد بازار می شود.

د) طراحی و اجرای بیش از 10 مورد طرح ، به صورت پایلوت که مراحل ثبت اختراع آنها نیز در جریان می باشد.

معرفی ایده در حال اجرا در مرکز رشد

دستگاه اَنکوباتور سیار توسط آقای محمد امین اسلامی طراحی شده و در  تاریخ   6 / 3/ 1387  تحت شماره 48632  در اداره کل ثبت مالکیتهای صنعتی  ایران به عنوان اختراع ثبت گردیده است

دستگاه "اَنکوباتور سیار" در حقیقت مدل کوچک شده و قابل حمل دستگاه اَنکوباتور آزمایشگاه می باشد. این دستگاه از قابلیت انکوباسیون تمام نمونه های بیولوژیکی و سلول زنده برخوردار بوده و نقل و  انتقال این نمونه ها  را در محیط انکوباسیون از محلی به محل دیگر امکانپذیر می سازد. اَنکوباتور سيار مدل (MIP )  جهت انتقال انواع نمونه های آزمایشگاهی خصوصا (نمونه اسپرم) از محل نمونه گیری به آزمایشگاه طراحی شده است.

نمونه اسپرم عموما در مراکز درمانی اعم از بیمارستانها یا مطب پزشکان دریافت میشود و این محلها به دلایل زیاد از جمله به خاطر مقیدات اخلاقی جامعه و در انزار عمومی بودن محل نمونه گیری، شدیدا استرس زا می باشند و استرس "نیروی جنسی" را به شدت کاهش داده و فرآيند توليد اسپرم را به مخاطره می اندازد. در نتیجه به طور یقین روشن و واضح است که نتایج حاصله از آزمايشات با این شیوه دریافت نمونه منطبق بر واقعيت نخواهد بود و فرايند درمان با اتكاء به نتايج آزمايشات نادرست منجر به شكست خواهد شد. همچنین دریافت نمونه به این شیوه جهت انجام عمل ( IVF - IUI   ) نیز به نظر متخصصین مربوطه، روش کاملا نادرست و غلطی بوده و نتیجه عمل نیز قطعا امیدوار کننده و مطلوب نخواهد بود.

انشاا... دستگاه اَنکوباتور سیار کمک شایانی در جهت رفع این مشکل خواهد داشت و شخص نمونه دهنده  در محیطی کاملا آرام و عاری از استرس همانند منزل به روش طبیعی نمونه را دریافت نموده  و آنرا به وسيله اَنکوباتور سیار به آزمایشگاه مورد نظر انتقال خواهد داد و اسپرمها از آسیبهاي وارده در اثر استرس مصون خواهند بود.

این دستگاه با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی سخت افزاری و نرم افزاری طراحی و تولید شده و از دقت عمل زیادی برخوردار می باشد. این دستگاه  بوسیله برق 220 ولت  AC  شارژ می شود و در صورت شارژ کامل به مدت 3 ساعت میتواند کار کند.

 

 

 

طرح دستگاه داروپخش هوشمند و دستگاه  انکوباتور سیار در مورخه 04 / 12 / 1389 به عنوان طرحهای برتر اولین جشنواره ایده های برتر استان انتخاب شد

 

زمینه های فعالیت شرکت:

1 طراحی کلیه مدارات الکترونیکی و PCB و برنامه نویسی صنعتی میکرو کنترلر

2 طراحی سیستمهای دیجیتال هدایت و کنترل و روباتهای صنعتی

3 طراحی خطوط تولید و اتوماسیون واحدهای تولیدی و صنعتی

4 تبدیل سیستمهای آنالوگ به دیجیتال

آدرس : آذربایجان شرقی - تبریز - خیابان دانشگاه - مجتمع تحقیق و توسعه - مرکز رشد واحدهای فن آوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز - واحد ٨  
آدرس وب سایت شرکت :www.ostoreh.com