چهارشنبه 27 تير 1397 _ 04 ذو القعدة 1439
صفحه خانه نقشه سایت تماس با ما فارسی | English
جستجو :
  امروز
چهارشنبه
تير 1397
27
قمری:04 ذو القعدة 1439

میلادی:18 ژوئیه 2018
 
  شرکت نو آفرینان برتر

نانوروبات بر پایه نانوسیستم های پپتیدی

زمینه نوآوری شرکت دانش بنیان ناب:

زمینه نوآوری شرکت در حوزه نانومدیسین میباشد. نانومدیسین در واقـــــع اســـتـــفـــــاده از نــانـوتكنـولـوژي در درمـان، تشخيـص و كنتـرل سيستم هاي بيولوژيك است كه شامل شناسايي هـدف مـربـوطـه و انـتـخاب حامل هاي مناسب براي دست يابي به پاسخ هاي مناسب و حداقل سـاخـتـن اثـرات جـانـبي داروها میباشد. در زمينه نـانـومـديـسـيـن، نـيـازي بـه تـغـيـيـر دادن تـركيبات دارويي نبوده و فقط طريقه حمل آن بايد تغيير كند. مشخصه مهم يك سيستم دارو رسان مؤثر، توانايي براي انجام انتقال هدفدار و كنترل شده دارو میباشد. براي ايـن مـنـظـور داروهـا بايد با سرعت مناسبي آزاد شوند. آزاد شدن سريع دارو باعث عدم جذب مناسب شده و اثرات جانبي ديگر را نیز در بر خواهد داشت. به علاوه بايد توجه داشت كه دارو هنگام حمل تجزيه نشود، بـراي هـمـيـن داروهـا را بـايـد در مـحـفـظـه هـايي قرار داد. ماده حامل دارو بايد با دارو سازگار بوده تا دارو به راحتي با آن پيوند برقرار نماید.

نوآوری شرکت دانش بنیان ناب :

تا به امروز اکثر زمینه های کاری نانوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی به صورت نانو ذره ها و نانولوله هایِ منفرد بوده است. این در حالی است که مرکز ملی فناوری نانو ایالات متحده آمریکا (NNI)  در سال 2012 اعلام نمود که برنامه های کاری نانوتکنولوژی باید از سمت نانوذرات و نانولوله هایِ منفرد به سمت نانوسیستم های پیچیده و فعال در حرکت باشد.

محققان بخش R&D شرکت دانش بنیان ناب، قدم را یک گام فراتر گذاشته و موفق به طراحی نانوروبات بر پایه نانوسیستم های پپتیدی شده اند.

تعریف نانوروبات:

نانوروبات از نظر تئوري به سازه یا سیستمی با محدوده قطر 100-10 نانومتر گفته مي‌شود كه براي انجام عملیات یا عملیات های خاص و مشخصي برای دفعات مكرر، طراحي شده باشد. لازم است موادي كه نانو روبات ها از آن ساخته شده اند كاملاً طبيعي بوده و كوچكترين ضرري براي بدن نداشته باشد. نانوربات ها داراي امكانات بالقوه اي هستند كه با اجتماع و قرارگيري به صورت كلوني قادرند به طور موشكافانه و دقيق از سيستم حفاظت كنند.

ویژگی های نانوروبات بر پایه نانوسیستم های:

نانوروبات بر پایه نانوسیستم های پپتیدی در مقایسه با نانولوله های پپتیدی نه تنها دارای قدرت و توان بالائی به دلیل خاصیت سیستماتک خود میباشد، بلکه زمان و هزینه ساخت آنها بسیار پائین است. ناگفته پیداست که یکی از عمده دلایل صنعتی نشدن فناوری های نانوئی به دلیل هزینه بالا و زمان ساخت آنها میباشد. در نوآوری شرکت دانش بنیان ناب به دلیل استفاده از تکنیک منحصر به فرد در ساخت نانوروبات بر پایه نانوسیستم های پپتیدی، زمان و هزینه ساخت بسیار کاهش خواهد یافت که این امر گامی بس بزرگ در صنعتی شدن فراورده های این تکنولوژی نوین خواهد بود.

ایمیل شرکت : nknc.ir@gmail.com

آدرس وب سایت : nknc.ir
تلفن :   34769352